Czy warto kupić mieszkanie pod Warszawą?

Czy warto kupić mieszkanie pod Warszawą?

Nowoczesna biała kuchnia z zielonymi akcentami Warszawa jest miastem drogim, co najlepiej obrazuje tamtejszy rynek nieruchomości – cena mieszkania w Warszawie odpowiada cenie domu w innych miejscowościach, jak chociażby w podwarszawskim Piastowie. Ale cena za metr kwadratowy to nie wszystko. Wiele osób decyduje się na zakup drogich nieruchomości w Warszawie po to, aby uniknąć uciążliwych dojazdów do pracy czy szkoły, a także instytucji kultury. Praktyka pokazuje jednak, że dojazd z podwarszawskich lokalizacji do ścisłego centrum miasta często bywa łatwiejszy, niż przedostanie się z jednego końca Warszawy na drugi. To wszystko sprawia, że coraz więcej mieszkańców Stolicy oraz osób zatrudnionych w warszawskich firmach zaczyna się zastanawiać nad tym, czy warto kupić mieszkanie pod Warszawą. Odpowiedź jest oczywista – warto. Kupując mieszkanie pod Warszawą oszczędzamy podwójnie. Pierwszy raz na etapie zakupu nieruchomości, która jest nieporównywalnie tańsza niż nieruchomość o identycznym metrażu i standardzie w Warszawie. Drugi raz oszczędzamy obniżając koszty utrzymania nieruchomości i koszty życia.

Pieniądze to oczywiście nie wszystko. Zwłaszcza, jeśli doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak cenny jest nasz czas. Dlatego decydując się na mieszkanie pod miastem warto wybrać lokalizacje dobrze skomunikowane z ważnymi dla nas punktami w mieście. W wielu przypadkach szybko okaże się, że czas, jaki poświęcamy na codzienne dojazdy jest porównywalny lub nieznacznie dłuższy niż byłby gdybyśmy się zdecydowali na mieszkanie w mieście. Nierzadko okazuje się również, że dojazd z podwarszawskiej lokalizacji jest bardziej dogodny niż z komunikacja w obrębie samego miasta.


Gdzie pod Warszawą kupić mieszkanie?

Kiedy już zdecydujemy się na zakup mieszkania pod Warszawą pojawia się pytanie o to, która z dostępnych lokalizacji będzie najbardziej dogodna. Gdzie pod Warszawą kupić mieszkanie, aby nie rezygnować z dotychczasowej pracy, a jednocześnie nie marnować czasu na dojazdy?

Jeśli zależy nam na dobrej komunikacji z dzielnicami, takimi jak Ursynów, Mokotów, Wilanów czy Włochy dobrym miejscem na zakup mieszkania może być Piaseczno. Jeśli z kolei zależy nam na dobrym skomunikowaniu z Ursusem, Włochami lub Ochotą powinniśmy się przyjrzeć ofercie mieszkań na sprzedaż w Piastowie i Pruszkowie. Wawer jest bardzo dobrze skomunikowany z Otwockiem, a Łomianki z Białołęką i Bielanami. Jednocześnie wszystkie te lokalizacje są bardzo dobrze skomunikowane z centrum miasta, do którego dotrzemy dzięki rozwiniętej infrastrukturze dróg krajowych.

Sprawdź naszą ofertę na mieszkania pod Warszawą: Łomianki mieszkania na sprzedaż, Piastów mieszkania, tanie mieszkania Pruszków.