Mieszkania Pruszków

Mieszkania na rynku pierwotnym w Pruszkowie

Branżowi eksperci są zgodni co do tego, że rynek pierwotny mieszkań przeszedł w ostatnim czasie wiele zmian. I to zmian na lepsze. Dzięki czemu deweloperzy  mogą oferować swoim klientom nowe mieszkania na sprzedaż w naprawdę przystępnych cenach. Nie zmienia to jednak faktu, iż w praktyce pierwotny rynek mieszkaniowy wciąż zdaje się mieć taką samą liczbę zwolenników, co przeciwników. Pierwsi są zdania, że warto inwestować w nowe mieszkania w segmentach i nowo powstających blokach mieszkalnych o ciekawych bryłach. Drudzy uważają, że bardziej opłacalne są tanie mieszkania do remontu w kamienicach, które możemy zaaranżować zgodnie z własną wizją oraz potrzebami.

Stanowisko przeciwników inwestowania w nowe mieszkania zdaje się umacniać argument finansowy – mieszkania na sprzedaż od dewelopera nie zawsze są tanie. Mają jednak wiele zalet, które znacząco kompensują wyższą – niż w przypadku rynku wtórnego – cenę za metr kwadratowy. W tym miejscu warto wymienić chociażby:

  • zastosowanie nowoczesnych materiałów budowlanych,
  • zastosowanie nowoczesnych energooszczędnych instalacji i systemów,
  • układ mieszkania odpowiadający współczesnym trendom mieszkaniowym,
  • możliwość wyboru mieszkania o dowolnym standardzie.

Wśród innych argumentów podnoszonych przez zwolenników inwestowania w rynek pierwotny nie brakuje również głosów zachwalających możliwość „kształtowania sąsiedztwa”. Rozumie się przez to wpływ, jaki nabywcy wywierają na specyfikę całego osiedla lub pojedynczego bloku mieszkalnego, który zasiedlają.

Pruszków – mieszkania na sprzedaż od dewelopera

Mimo burzliwej przeszłości Pruszków jest obecnie lokalizacją szczególnie cenioną przez deweloperów poszukujących dogodnych miejsc na realizację kolejnych inwestycji. Jest tak, ponieważ to będące częścią aglomeracji warszawskiej miasto wyróżnia nie tylko doskonałe skomunikowanie z Miastem Stołecznym, ale również bogata infrastruktura usługowo-wypoczynkowa, dzięki której Pruszków oferuje bardzo dobre warunki do zamieszkania oraz wypoczynku i rekreacji. Dodatkowym atutem tej lokalizacji jest cena – mieszkania na sprzedaż w miejscowościach przynależnych do aglomeracji są na ogół znacznie tańsze niż mieszkania zlokalizowane w jej ścisłym centrum. Ta zależność – choć może się to wydawać niedorzeczne – dotyczy nie tylko mieszkań na rynku pierwotnym, ale również mieszkań dostępnych na rynku wtórnym. Stare mieszkania w nieciekawych kamienicach w szeroko rozumianym centrum Warszawy nierzadko są droższe od nowych mieszkań na obrzeżach miasta.

Klienci poszukujący mieszkań w przystępnych cenach często znajdują je w miejscach takich jak Pruszków, którego doskonałe skomunikowanie z Warszawą pozwala w pełni korzystać z dobrodziejstw dużego miasta, jednocześnie ciesząc się urokami mieszkania w cichej i spokojnej okolicy. Dodatkowo, dzięki wspomnianej już wcześniej infrastrukturze usługowo-wypoczynkowej miejscowości te spełniają wszystkie podstawowe potrzeby bytowo-oświatowe młodych rodziny – w okolicy nie brakuje:

  • placówek opiekuńczo-wychowawczych (żłobków, przedszkoli, szkół podstawowych, a nawet ponadpodstawowych);
  • ośrodków rekreacyjno-sportowych (basenów, kin, domów kultury, boisk, siłowni i wielu innych);
  • lokali usługowych (salonów fryzjerskich, salonów kosmetycznych i innych);
  • punktów gastronomicznych (restauracji, kawiarni, barów);
  • małych i dużych sklepów.

Dodatkowym walorem przemawiającym za inwestycjami mieszkaniowymi w Pruszkowie to przepiękna okolica, którą pokocha każdy miłośnik odpoczynku na świeżym powietrzu. Wzdłuż rzeki Utraty ciągną się malownicze ścieżki rowerowe, a Park Potulickich sprzyja długim spacerom.